Wakacje spędzone w Polsce

Wakacje spędzone w Polsce

Rozwój technologiczny pozwala nam na dotarcie w niemal każdy zakątek świata. Z tego powodu bardzo duża liczba turystów wybiera kilkugodzinne loty do Grecji, Egiptu lub Turcji. Inni celują w wyjazdy do europejskich metropolii, z większym nastawieniem na aktywny wypoczynek poprzez zwiedzanie. Nie należy jednak zapominać, że także Polska ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc.

Wypoczynek nad jeziorem

Aktywny wypoczynek bez żadnego problemu można połączyć ze spędzaniem czasu na plaży nad akwenem wodnym. Bez wątpienia największą popularnością w Polsce pod tym względem cieszą się Mazury. To właśnie Kraina Tysiąca Jezior łączy ze sobą pasjonatów wielogodzinnych rejsów żaglówką i spływów kajakowych z amatorami lenistwa na plaży w trzydziestostopniowym upale. Istnieje kilka możliwości komfortowego zakwaterowania. Mnóstwo osób wybiera ekskluzywne hotele, natomiast można także rozważyć domki do wynajęcia oraz apartamenty. Ełk, Olsztyn, Giżycko - niezależnie od miasta, które wybierzemy, z całą pewnością znajdziemy tam wiele ciekawych i interesujących nas lokalizacji pod każdym kątem.

W stronę południa

Granica z Czechami i Słowacją może kojarzyć się tylko i wyłącznie z ciągnącymi się przez kilkaset kilometrów pasmami górskimi. Osoby mieszkające w zachodniej Polsce bardzo chętnie wyjeżdżają w Sudety, gdzie najbardziej popularnymi ośrodkami wypoczynkowymi są Szklarska Poręba oraz miejscowości znajdujące się w Kotlinie Kłodzkiej. Wiele osób wybiera luksusowe apartamenty w Górach Sowich, które znakomicie nadają się do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Długie szlaki piesze znakomicie nadają się na aktywny wypoczynek w cieplejsze dni, natomiast już pół roku później można przerzucić się na zimowe szaleństwo na desce snowboardowej, czy też nartach. Bez wątpienia warto wspomnieć o innych pasmach górskich, z których najbardziej popularne to Tatry i Bieszczady, które znajdują się tuż przy granicy z Ukrainą.

Zabytkowe metropolie

Ze względu na dość burzliwą historię naszego kraju, same spacery po największych polskich miastach mogą okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem. Widoczna różnica w stylach architektonicznych oraz wpływach wschodnich i zachodnich tworzy niesamowity efekt, o czym warto przekonać się na własne oczy. Gdzie można się zakwaterować w takich lokacjach? Wielu deweloperów decyduje się na wynajęcie budynków, które pierwotnie powstawały jako projekty domów jednorodzinnych. Nowoczesne wille znakomicie komponują się w wyjątkowy krajobraz metropolii polskich.