Przydatne akcesoria w biurze i w domu

Przydatne akcesoria w biurze i w domu

Siedzący tryb życia, praca zdalna czy oddawanie się interaktywnej rozrywce po godzinach - to wszystko może przyczyniać się do wad postawy i dolegliwości związanych z kręgosłupem. Można temu jednak zaradzić we własnym zakresie sięgając po odpowiednie meble. Poniżej garść inspiracji!

Fotel masujący zapewni relaks po ciężkim dniu

Niezależnie od tego, czy Twój dzień pracy opiera się przede wszystkim na pracy przy komputerze czy aktywności fizycznej - kto raz zaznał przyjemności, jaką oferują fotele masujące, ten z pewnością zapragnie mieć taki gadżet w swoim domu! Profilowane oparcie i siedzisko to dopiero początek zalet. Takie fotele posiadają z reguły dwie pozycje - do pracy jak i do wypoczynku. To powoduje, że mebel staje się uniwersalny i może spełniać kilka funkcji. Moduł masażu pozwala w kilka chwil zamienić swoje stanowisko pracy w prawdziwie relaksującą przestrzeń, która pozwoli rozluźnić napięte mięśnie.

Wygodne krzesło obrotowe - must-have w każdym biurze!

Zapewne większość pracowników biurowych prędzej czy później zacznie odczuwać dolegliwości związane z siedzącą pracą. Można temu oczywiście zapobiec robiąc sobie krótkie przerwy w ramach zmiany dotychczasowej postawy. To jednak nie koniec działań - warto sprawdzić, czy dotychczasowe krzesło jest w pełni regulowane. Zagłówek, możliwość regulacji wysokości siedziska, stopniowanie odchylenia oparcia - to wszystko ma znaczenie i może w dużym stopniu poprawić komfort pracy! Krzesła obrotowe z zagłówkiem powinny stanowić podstawę wyposażenia każdego przedsiębiorstwa, w którym znajdują się pracownicy biurowi.

Biurka gamingowe to nie tylko przydatny gadżet dla graczy!

Entuzjaści rozrywek rozgrywanych na ekranie komputera z pewnością docenią biurka gamingowe. Kilka dostępnych wariantów dotyczących wielkości to dopiero początek korzyści - podświetlenie LED RGB sterowane za pomocą pilota pozwoli na delikatne i nienachalne podświetlenie powierzchni biurka. Istnieje oczywiście możliwość sterowania kolorami. To prawdziwa gratka dla graczy i przydatna funkcja, szczególnie o zmroku!

Dostosuj swoje stanowisko pracy i rozrywki

Prozdrowotne właściwości takich mebli są nie do przecenienia. Już kilka chwil w ciągu dnia wystarczy, aby rozluźnić mięśnie. Z kolei zamiana standardowego krzesła do pracy na bardziej ergonomiczne - w połączeniu z odpowiednim biurkiem może zdecydowanie poprawić komfort zarówno pracy jak i interaktywnej rozrywki! Wady postawy oraz dolegliwości związane z bólem kręgosłupa to niejako znak naszych czasów. Sięgając po odpowiednie wyposażenie domu jak i biura można temu jednak w znacznym stopniu zapobiec. Od której z wyżej wymienionych propozycji zaczniesz w pierwszej kolejności?