Piękny ogród na jesień. Jak o niego zadbać?

Piękny ogród na jesień. Jak o niego zadbać?

Piękny ogród na jesień? Czy to w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej. Wczesna jesień to idealny czas na to, aby przygotować swój ogródek i zasadzić nowe kwiaty, które rozkwitną wiosną, albo jeszcze późną jesienią. Sposobów na pielęgnacje ogródka, jak i możliwości kwiatowych, jest naprawdę dużo, co sprawia, że jego organizacja na pewno będzie czystą przyjemnością.

Cebule jesienne, czyli jakie kwiaty warto posadzić już teraz?

Różnorodność kwiatów, z całą pewnością każdego przyprawi o zawrót głowy. Ale przecież to doskonała wiadomość, ponieważ to oznacza, że na pewno każdy znajdzie dla siebie coś, co przypadnie mu do gustu! Wbrew pozorom jesienią sadzi się naprawdę dużo rodzajów kwiatów. Jakie cebule kwiatowe jesienne warto wybrać w tym czasie? Z całą pewnością lilie, oraz irysy. Oba te rodzaje są przepiękne i dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Dzięki temu ogród na wiosnę rozkwitnie całą paletą barw. Pomarańczowy, fioletowy i czerwony... Na pewno będzie można się nim zachwycać bez końca i zbierze on liczne pochwały. Oprócz tego jesienią sadzi się także niektóre rodzaje tulipanów.

Łąki miejskie - piękna ozdoba miasta

Oczywiście jesienią warto zadbać nie tylko o swoje ogródki prywatne. Uwagę należy poświęcić także przestrzeniom miejskim, które dzięki odpowiedniej aranżacji, będą prezentować się dumnie i unikatowo. Pełnią one bowiem liczne funkcje. Przede wszystkim oczyszczają powietrze, ale i są schronieniem dla wielu owadów. Sadzenie kwiatów, między innymi przyczynia się do zwiększenia populacji pszczół, co w naszych czasach jest bardzo ważne. Dodatkowo niska łąka kwietna będzie atrakcyjna również ze względów estetycznych. Gotowe mieszanki do sadzenia łąk kwietnych, są bardzo wygodne, ponieważ kwiaty, które z nich wyrosną, są odporne na susze i nie wymagają regularnego podlewania. Fakt, iż są mało wymagające, na pewno sprawia, że przetrwają one nawet w centrum miasta.

Projektowanie ogrodów - warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty

Nie zawsze jednak samodzielne zaprojektowanie ogrodu, jest takie łatwe. Warto zwrócić się w tej sprawie do prawdziwego specjalisty. Zwłaszcza wtedy gdy nie ma się w tej kwestii za dużego doświadczenia. Warto przecież wiedzieć, że zadbane przestrzenie w dużej mierze zależą właśnie od tego, jak wykonane są poszczególne projekty ogrodów. Wrocław jest często wybieranym miastem, jeśli chodzi o poszukiwania projektantów, ale warto zaznaczyć, że obecnie specjaliści dostępni są we wszystkich dużych miastach Polski, co ułatwia odpowiedni wybór.