Ogród jesienny w wersji niskobudżetowej.

Ogród jesienny w wersji niskobudżetowej.

Piękny i zadbany ogród cieszy nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią. To wizytówka każdego domu, dlatego warto przyłożyć się do ogrodowych zajęć już późnym latem. Czy aby przydomowy plener budził zachwyt, trzeba zainwestować w niego majątek? Oczywiście, że nie! Dziś podpowiadamy, jak to zrobić.

Grunt to kreatywność

Nie musisz wydawać wielkich pieniędzy, aby ciekawie zaaranżować swój ogród. Liczy się przede wszystkim pomysłowość i umiejętności wykorzystania tego, co już masz. Marzysz o oryginalnych ławkach ogrodowych? Wykorzystaj stare palety drewniane! Wystarczy je odpowiednio oszlifować, skleić oraz zaimpregnować i podstawę już masz. Jedyne co prawdopodobnie będzie trzeba dokupić, to nóżki mosiężne do mebli, które po przymocowaniu do elementów drewnianych sprawią, że ławki będą stabilniejsze i oczywiście bardziej stylowe. Świetny mebel praktycznie za darmo? Da się!

Krzesła z promocji

Mało kto wyobraża sobie jesienny ogród bez miejsca do siedzenia. Leżaki, hamaki, ławki, krzesła - wszystkie te meble świetnie nadają się do ogrodu. Większość sklepów meblowych wprowadza bardzo atrakcyjne promocje, także na meble ogrodowe. Końcówka lata to doskonały czas, aby pomyśleć o nowych siedziskach, ponieważ wówczas łatwiej dostać je w korzystniejszej cenie. Pamiętaj, że do ogrodu nie nadają się ani meble tapicerowane, ani krzesła siatkowe, ponieważ istnieje duże ryzyko, że będą poddane działaniu wilgoci. Najlepiej postawić na metalowe bądź drewniane produkty, które posłużą ci nie tylko przez jeden sezon.

Ratuj kwiaty!

Bardzo często zdarza się, że inni ogrodnicy wyrzucają swoje kwiaty, ponieważ nie potrafią sobie poradzić z ich uprawą. Prawda jest oczywiście taka, że każdą roślinę da się odratować i przywrócić jej początkową świetność, wystarczy tylko trochę czasu i chęci. Nowe kwiaty ogrodowe potrafią kosztować naprawdę spore kwoty, dlatego jeśli masz okazję przejąć roślinę do uratowania, nie zastanawiaj się długo. Zaoszczędzone pieniądze możesz wydać np. na nowe donice do ogrodu, które z pewnością przydadzą się, gdy odratowane kwiaty zaczną się rozrastać.

Jak widać, nie potrzeba majątku aby urządzić jesienny ogród. Czasem wystarczy obserwacja ciekawych blogów pełnych różnego rodzaju inspiracji oraz umiejętne wykorzystanie tego, co wydawało się nadawać tylko do wyrzucenia. Warto także obserwować oferty sklepów meblowych i ogrodniczych, ponieważ pod koniec lata wiele ciekawych produktów zostaje mocno przecenionych.