Odmień swój balkon! Poznaj nasze pomysły na to pomieszczenie!

Odmień swój balkon! Poznaj nasze pomysły na to pomieszczenie!

Znudził Ci się już Twój balkon? A może nigdy nie wyglądał idealnie? Jeśli chcesz w końcu miło popijać kawę z widokiem na swoją okolicę – zostań z nami do końca artykułu. Podamy Ci kilka naszych sprawdzonych pomysłów, dzięki którym w zaledwie jeden dzień odmienisz swój balkon o 1800.

Odmień swój balkon w zaledwie jeden dzień!

Rozpoczynając renowacje balkonu najlepiej zacząć od tego, co znajduje się na dole, czyli od podłogi. Jeśli płytki na Twoim balkonie nie prezentują się najlepiej – mamy na to rozwiązanie i nie chodzi nam oczywiście o skuwaniu tego wszystkiego do zera. Panele kompozytowe to naszym zdaniem najlepszy wybór, aby w zaledwie kilka godzin zmienić wygląd całego swojego balkonu. Taka podłoga prezentuje się bardzo estetycznie. Tego typu panele są też bardzo łatwe do utrzymania – nie trzeba ich dodatkowo malować ani konserwować. Aby ułożyć taką podłogę, potrzebujesz drewnianych legarów, które stworzą odpowiednią podstawę.

Szybki remont balkonu? – Poznaj nasze propozycje

Ułożona podłoga to 50% sukcesu! Teraz warto zająć się meblami. Skręcanie ich może zając sporo czasu, dlatego warto od razu się za to zabrać. Na balkonie najlepiej sprawdzi się oczywiście zestaw wypoczynkowy. Najlepszym wyborem będzie kanapa wraz ze stolikiem, jeśli jednak nie masz na nią miejsca, doskonale sprawdzi się także zestaw z krzesłami. Jeśli chcesz, aby Twój balkon nie prezentował się zbyt nijako, warto uzupełnić go o dodatkowy mebel, dzięki któremu zyskamy miejsce do przechowywania. Co powiesz na regał skandynawski? Taki prosty w formie mebel idealnie uzupełni balkonową przestrzeń, ale jej nie przytłoczy. Taki regał będzie też doskonałym miejscem do przechowywania mniejszych akcesoriów oraz różnych ozdobnych bibelotów. Postaw na nim kilka plastikowych pudełek, w których schowasz rzeczy, które nie powinny być na widoku. Pozostałe miejsce wykorzystaj na ustawienie swoich roślinek, doniczek, świeczek, koców czy konewki.

Odśwież swój balkon razem z nami!

Jeśli dotrwałeś do tego momentu – większość roboty masz już za sobą! Teraz pora na przyjemności, czyli ozdabianie balkonu przeróżnymi dodatkami, dzięki którym stanie się on o wiele bardziej klimatyczny. Na podłodze połóż dywan, a fotele lub kanapę ozdób poduszkami i kocami. Dodaj lampki, pufę, jeszcze więcej kwiatów i świeczek oraz dekoracje na pustą ścianę. Tak przygotowany balkon z pewnością prezentować się będzie doskonale.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom cieszysz się właśnie swoim odmienionym balkonem. Jeśli podczas prac odświeżających nasunęły Ci się rady dla przyszłych remontujących – koniecznie podziel się nimi w komentarzu.