Nie wiesz co zmienić w ogrodzie? Sprawdź nasze pomysły!

Nie wiesz co zmienić w ogrodzie? Sprawdź nasze pomysły!

Lato już w pełni, a Ty czujesz niedosyt po wiosennym przygotowaniu ogrodu i nadal chcesz coś zmienić? Nic straconego! Prezentujemy pomysły, które pozwolą Ci odkryć Twój ogród na nowo. Musisz je sprawdzić.

Morze kwiatów dla zabieganych

Pierwszy z pomysłów to rozwiązanie idealne dla osób, które marzą o przepięknym ogrodzie, ale ze względu na obowiązki nie są w stanie poświęcić mu zbyt wiele czasu. Mowa o kwiatach polnych, a właściwie mieszankach ich nasion sprzedawanych jako łąki kwiatowe lub łąki miejskie. To świetny sposób na łatwe zamienienie nudnego trawnika czy innej, dowolnej pustej przestrzeni w cudowne i niewymagające zbyt wielkiego zaangażowania kwietniki. Mieszanki nasion kwiatów polnych nie są drogie, a pozwalają na stworzenie prawdziwie magicznego ogrodu. Dzięki nim możesz stworzyć prawdziwie unikalną przestrzeń na lata.

Nie zmieniaj teraz, przygotuj się na jesień

Jeśli czujesz niedosyt w kwestii roślin, to niestety, ale lato nie będzie raczej najlepszym momentem na gruntowne zmiany. Wykorzystaj ten czas w inny sposób i zaplanuj swoje działania na jesień. Wówczas będziesz w stanie wysadzić między innymi cebule kwiatowe jesienne, takie jak krokusy, lilie, irysy, hiacynty czy piwonie. Warto zainteresować się nimi przed sezonem choćby ze względu na znacznie większy wybór i niższe ceny. Mając koncepcję i gotowe do wysadzenia cebulki będziesz w stanie w pełni wykorzystać ostatnie ciepłe miesiące. Co prawda, przyniesie to efekty dopiero w przyszłym roku, ale piękny ogród zawsze wymaga czasu, nie ma tu dróg na skróty.

Gruntowne zmiany z profesjonalistą

Na koniec rozwiązanie dość oczywiste, ale często niedoceniane, czyli projekty ogrodów. Wrocław to jedno z miast, w których można znaleźć biura projektowe oferujące nie tylko genialne, w pełni indywidualne koncepcje, ale także usługi wykonawcze. Taki wariant pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, pracy i przemyśleń. Jest też gwarancją zadowolenia. Wsparcie profesjonalnego projektanta czy zewnętrznej firmy zajmującej się ogrodnictwem sprawdza się genialnie przy zakładaniu ogrodów od zera. Jest jednak świetne również jako sposób na pełną metamorfozę, szczególnie jeśli nie kompletnie nie masz pomysłu. Projektant nie musi wykonywać za Ciebie całej pracy, może jedynie nadać Ci kierunek lub pomóc w stworzeniu ogólnej koncepcji.

Przedstawione przez nas pomysły to tylko garstka spośród wszystkich dostępnych możliwości. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zapraszamy do innych artykułów. Znajdziesz w nich wiele porad na temat domu i ogrodu.