Na co zwrócić uwagę, urządzając domowy taras?

Na co zwrócić uwagę, urządzając domowy taras?

Przytulny i nastrojowy przydomowy taras to coś, o czym marzy większość właścicieli domów jednorodzinnych. Urządzając go w odpowiedni sposób, można stworzyć wyjątkową przestrzeń do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny. Niezależnie od rozmiarów tarasu, istnieje kilka kluczowych spraw, na które warto zwrócić uwagę, planując jego aranżację.

Taras powinien pasować do stylu budynku

Całkiem niedawno wybierałaś zapewne projekt elewacji domu – teraz musisz tylko postarać się, aby aranżacja tarasu do niego pasowała. Jeśli Twój dom wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, postaw na taras utrzymany w minimalistycznym, prostym stylu. Jeśli natomiast mieszkasz w starszym budynku w stylu klasycznym lub rustykalnym, w aranżacji tarasowej możesz wykorzystać naturalne materiały i drewniane elementy. Najważniejsze, aby taras tworzył harmonijną i spójną całość z wyglądem całej nieruchomości.

Deski kompozytowe na taras – wybór warty uwagi

Deski kompozytowe są coraz częściej wykorzystywane w aranżacji przydomowych tarasów. Wykonuje się je z materiałów sztucznych i drewna, co nadaje im ponadprzeciętną trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz łatwość w pielęgnacji. Deski kompozytowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, dzięki czemu możesz dopasować wygląd tarasu do Twoich indywidualnych preferencji. Uwaga – deski kompozytowe nie wymagają malowania ani impregnacji, dzięki czemu nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami i koniecznością żmudnego pokrywania tarasowej podłogi specjalnym impregnatem.

Jakie powinny być meble na taras?

Wybór mebli na taras zależny jest przede wszystkim od planowanego wykorzystania tej przestrzeni. Osoby, które traktują taras przede wszystkim jako miejsce do spożywania posiłków, powinny postawić na funkcjonalne i wygodne zestawy mebli ogrodowych – stoły z krzesłami. Pomimo tego że zazwyczaj wykonuje się je z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, zawsze warto mieć pod ręką ręcznik do osuszania, który ułatwi zebranie nadmiaru wilgoci. Jeśli przydomowy taras ma być miejscem relaksu i wypoczynku, na pewno powinno znaleźć się na nim miejsce dla wygodnych hamaków i leżaków. Nie zapomnij o dodatkach, które wprowadzą do tarasowej przestrzeni nieco przytulności i charakteru. Naturalną ozdobę mogą stanowić rośliny w donicach, a girlandy świetlne lub lampiony sprawią, że na tarasie zapanuje bajkowy nastrój. Jak widzisz, urządzając domowy taras, musisz zwrócić uwagę na co najmniej kilka istotnych aspektów, które wpływają na wygląd i funkcjonalność tej przestrzeni.