Na co zwrócić uwagę przy budowie domu?

Na co zwrócić uwagę przy budowie domu?

Budowa własnego domu to nie lada przedsięwzięcie. Ludzie latami zbierają fundusze na wymarzone gniazdko, a w trakcie realizacji inwestycji jeszcze wiele razy zmieniają plany co do tego, jak finalnie ma ono wyglądać. Sprawdź, o czym pamiętać przy budowie domu i jakie usługi oraz produkty mogą Ci się przydać.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Projekt elewacji domu to bardzo ważna kwestia, o której najlepiej jest pomyśleć na samym początku. Elewacja jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale również chroni budynek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To od niej zależy, jak za parę lat będzie się prezentował dom i czy będzie w nienaruszonym stanie, pomimo deszczów, mrozów i wiatrów. Najpowszechniejszym wrogiem elewacji jest wilgoć. Właśnie dlatego warto poprosić specjalistów o pomoc i otrzymać gotowy projekt elewacji, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Podczas projektowania elewacji, dobór materiałów jest niezmiernie ważny. Istotne są zarówno design, faktura i kolor, jak również ciężar wybranych materiałów, o czym często zapominamy, wybierając elewację samemu.

Wysokiej jakości taras

Przy budowie domu jednorodzinnego nie zapominamy również o tarasie. Parterowe domki nie posiadają balkonów, a miejsce do odpoczynku i grillowania zapewnia właśnie taras. Aby był solidny, wytrzymały i wyglądał świetnie niezależnie od pory roku, warto zastosować deski kompozytowe. Tarasy wykonane z tego typu desek, stanowią doskonałą alternatywę dla tarasów drewnianych. Połączenie pełnowartościowego drewna bambusowego oraz polietylenu wysokiej jakości pozwala zaufać  deskom tarasowym na długie lata – ich odporność na butwienie oraz warunki atmosferyczne jest potwierdzona odpowiednimi badaniami. Nie potrzebują również specjalnego konserwowania ani pielęgnacji. Ponadto szeroka gama kolorów i rozmiarów pozwoli na łatwy wybór i dopasowanie do indywidualnych preferencji.

Skuteczne mycie okien

Okna w domu są elementem, o który szczególnie dbamy. Kupując je, sprawdzamy ich trwałość, szczelność i powłoki. Aby nie zarysować nowych okien i odpowiednio o nie dbać podczas użytkowania, poleca się korzystanie z produktu, jakim jest mikrofibra do szyb. Co ważne, mikrofibra nadaje się nie tylko do szyb, ale również do luster i kafelków. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, tego typu ściereczki nie potrzebują środków i detergentów. Wystarczy lekko je zwilżyć i gotowe. Ręcznik papierowy, którego wiele osób używa do mycia okien, niestety potrafi je rysować oraz robić nieestetyczne smugi, dlatego najlepiej jest korzystać ze specjalnie stworzonych do tego zadania ściereczek z mikrofibry.