Minimalistyczna i ciekawa aranżacja domu? Sprawdź te triki!

Minimalistyczna i ciekawa aranżacja domu? Sprawdź te triki!

Minimalizm to jeden z nurtów sztuki, mający swoje korzenie w latach 60. Jego założenia są proste – im mniej, tym lepiej. Odnosi się to zarówno do stylu życia, jak i dzieł artystycznych. Minimalizm na stałe wpisał się także w branżę, związaną z aranżacją wnętrz. Jak urządzić dom w takim stylu? Czy minimalistyczne wnętrze musi być chłodne i nieprzyjazne? Sprawdziliśmy!

Obrazy i fotografie? Opraw je w ramy drewniane surowe

Jednym z ważniejszych dodatków, dodających charakteru każdemu pomieszczeniu są obrazki ścienne. Niezależnie od tego, czy są to dzieła wielkich artystów, czy rodzinne fotografie – wymagają one odpowiedniej oprawy. W stylu barokowym ramy byłyby zapewne bogato i kunsztownie zdobione, ale minimalizm wyklucza taką możliwość. Jakie rozwiązania będą zgodne z tym stylem?

Ramy drewniane surowe! Są one bardzo proste, a zarazem wysoce efektowne. Dzięki nim możesz zapewnić swoim obrazom czy fotografiom odpowiednią oprawę, która podkreśli ich wyjątkowy charakter. Ramy drewniane surowe dzięki swojej naturalnej barwie łagodzą nieco sterylny efekt, który Twoje mieszkanie może sprawiać na pierwszy rzut oka. To najlepszy wybór dla minimalistycznych aranżacji!

Praktyczny i elegancki regał skandynawski

Styl skandynawski w dużej mierze opiera się na założeniach minimalizmu. Najczęściej kojarzony jest on z kolorem białym – tanim w produkcji, a przy tym bardzo efektownym. Zestawienie bieli i jaskrawych kolorów tworzą niepowtarzalny efekt, który niejednokrotnie możemy podziwiać w katalogach wnętrzarskich. Czy rozwiązania skandynawskie sprawdzą się w stylu minimalistycznym?

Zdecydowanie! Powiązane z tym stylem meble, w tym regał skandynawski to kwintesencja prostoty i efektowności zarazem. Najczęściej dostępne są one w kolorze białym lub naturalnego drewna, co ma spotęgować wszechobecną jasność we wnętrzu. W stylu minimalistycznym możesz zestawić regał skandynawski z kolorowymi ozdobami lub różnobarwnymi okładkami książek. Dzięki temu osiągniesz efekt wow, wciąż jednak oparty na prostocie.

Aranżacja tarasu? Sprawdź panele kompozytowe!

Styl minimalistyczny, w przeciwieństwie do skandynawskiego nie ogranicza się jedynie do jasnych barw. Ciepłe, drewniane tony są tu mile widziane, ponieważ nadają wnętrzu bardziej przytulnego i swojskiego charakteru. Problem zaczyna się jednak, gdy aranżacja musi wyjść poza mury domów – na przykład na taras. Jak najlepiej zagospodarować tę przestrzeń?

Aby uzyskać ciepły, a zarazem minimalistyczny efekt wybierz panele kompozytowe! Stworzone są one z połączenia drewna oraz tworzyw sztucznych, co znacznie wpływa na ich wytrzymałość oraz praktyczność. Panele kompozytowe są odporne na działanie promieni UV, warunki atmosferyczne czy insekty (np. korniki). Przy tym prezentują się naprawdę efektownie i dodają tarasowi swojskiego charakteru. Sprawdź koniecznie!