Meble kuchenne – jakie uchwyty do nich dobrać?

Meble kuchenne – jakie uchwyty do nich dobrać?

Na rynku można znaleźć mnóstwo mebli kuchennych różniących się pod kątem materiału, kształtu, rozmiaru, koloru i dodatków. W niniejszym artykule zajmiemy się ostatnim czynników determinujących. Doskonałym przykładem są uchwyty meblowe, które potrafią być nie tylko funkcjonalne, lecz także umożliwiają poprawę mebla pod kątem estetycznym. Nie brakuje w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, uchwytów przypominających małe dzieła sztuki. Jednak nie wszyscy decydują się na taki element, gdy właściciele chcą utrzymać minimalistyczną przestrzeń. Jak to jest z uchwytami do mebli kuchennych?

Czy wciąż są funkcjonalne uchwyty do mebli kuchennych?

Patrząc na współczesne projekty kuchni, można zauważyć meble kuchenne, które są pozbawione uchwytów. Doskonałym przykładem są szafki kuchenne. Próbna coraz częściej szukać uchwytów. Zatem, jak się otwierają takie rodzaje mebli? Za sprawą specjalnych systemów, sprawiających, że dana szafki lub szuflada otwiera się za pomocą przycisków. W praktyce wystarczy kliknąć dedykowany róg szafki, aby się otworzyła. Gdzie takie rozwiązanie się sprawdzi? Zdecydowanie w minimalistycznych przestrzeniach, gdzie właściciele przestrzeni kuchennej nie przykładających uwagi na element, pełniący funkcję nie tylko funkcjonalną, lecz także dekoracyjną. Gdzie zatem swoją rolę odgrywa ekskluzywne gałki meblowe? Takie rozwiązanie zdecydowanie będzie miało zasadność, gdy w kuchni jest ciężka szuflada, kryjąca zmywarkę, garderobę, pomieszczenie techniczne czy lodówkę. Obecnie jest taki wybór na rynku mebli kuchennych, że uchwyty zaskakują praktycznością i designem.

Jakie uchwyty do mebli kuchennych w stylu retro?

Styl retro króluje na rynku architektury wnętrz już od kilku lat. Nie ma w tym nic jednak dziwnego, ponieważ przestrzenie mieszkalne w takim stylu prezentują niepowtarzalny klimat. Łatwo jednak zepsuć harmonię stylu retro przez źle dobrane dodatki. Przykładowo nawet fronty Ikea muszą zostać wybrane w takim stylu. Nie inaczej jest w przypadku uchwytów kuchennych. Świetną decyzją będzie zakup tych miedzianych z drobnymi zdobieniami.

Uchwyty do mebli kuchennych będące symbolem nowoczesności

Dzięki umiejętnościom współczesnym architektom wnętrz obecne kuchnie przedstawiają nowoczesność w czystej postaci. Jeśli chodzi o uchwyty meblowe, najlepsze będą te w formie uchwytów listowych. Szafka lub szuflada z takim wykończeniem może być zastosowana nie tylko w przestrzeniach wewnętrznych, lecz także zewnętrznych. Nowoczesny mebel z takim uchwytem świetnie prezentuje się na tarasie, gdzie występują dodatki tj. donice betonowe, oświetlenie led, a także różnorodna zieleń.