Katowice – czy warto wynająć biuro w tym mieście? Sprawdźmy to!

Katowice – czy warto wynająć biuro w tym mieście? Sprawdźmy to!

Katowice to stolica Śląska i Konkurbacji górnośląskiej, miasto leżące w jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów Polski. Dziś opowiemy nieco więcej o realiach biznesowych tego miasta. Sprawdzimy, czy warto wynająć biuro w Katowicach i jakie są ewentualne koszty wynajmu powierzchni biurowej w tym mieście. Jeżeli więc szukasz informacji gospodarczych na temat Katowic, to doskonale trafiłeś – zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Katowice – południowa brama Polski
  2. Wynajem powierzchni biurowej w Katowicach

Katowice – południowa brama Polski

Katowice to miasto położone w sercu Konkurbacji górnośląskiej, którą w zależności od przyjętych kryteriów zamieszkuje od 2,2 do 3,5 miliona mieszkańców. To ważny ośrodek przemysłowy i edukacyjny. Tutejsze uczelnie co roku kształcą pokolenia studentów, spośród których wiele osób postanawia na stałe związać się z tym miastem i realizować tu swoje cele biznesowe. W Katowicach dobrze rozwija się przemysł ciężki i kopalniany, branża IT oraz transportowa i logistyczna. W okolicy Katowic kończy się autostrada A1 przecinająca Polskę z północy na południe. Położenie w pobliżu tak ważnego szlaku transportowego zdecydowanie wspiera rozwój tego miasta. Transport międzynarodowy i krajowy działa tutaj w dwie strony – z jednej strony doprowadzane są tutaj towary z Polskich portów, z drugiej dobra transportowane z południa Europy.

Wynajem powierzchni biurowej w Katowicach

Ze względu na opisane realia ekonomiczne, katowickie biura cieszą się dużym zainteresowaniem – zarówno ze strony dużych firm, jak i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Czy wciąż znajdziemy tutaj atrakcyjnie położone biuro do wynajęcia? Katowice to miasto, w którym wciąż realizowane są nowe inwestycje biurowe – powstaje wiele nowych obiektów, lub przystosowuje się do celów biurowych stare pofabryczne obiekty. Ceny za metr kwadratowy powierzchni biurowej w tym mieście są naprawdę atrakcyjne – za metr powierzchni biurowej zapłacimy już nawet około 30 złotych! Jest to jednak cena za metr przestrzeni coworkingowej. Za biura o wyższym standardzie ceny zaczynają się od około 50 złotych za metr kwadratowy. Niskie ceny wynajmy powierzchni biurowej w tym mieście są spowodowane szeroką dostępnością obiektów biurowych. Taka sytuacja jest korzystna zarówno dla firm wynajmujących jak i dla samego miasta, ponieważ ceny te przyciągają kolejnych inwestorów lokujących swoje środki finansowe właśnie tutaj!