Jakie ozdoby warto wstawić do ogrodu?

Jakie ozdoby warto wstawić do ogrodu?

Ozdoby do ogrodu to niemalże obowiązkowe elementy w ogrodzie i są tak samo ważne, jak rośliny. Jeśli chcemy, aby nasz ogród był nie tylko zielony, lecz także stylowy to warto wziąć pod uwagę kilka modnych ozdób, wykonanych z drewna, kamienia czy metalu. W tym artykule robimy przegląd ciekawych rozwiązań.

Ozdoby drewniane

Ozdoby wykonane z drewna świetnie komponują się z zielenią, której oczywiście nie brakuje w ogrodzie. Takie elementy pasują zwłaszcza do ogrodu tworzonego w stylu rustykalnym, angielskim czy romantycznym. Co łączy te style? Sielskie i zielone klimaty. Drewno jest naturalnym materiałem, wprowadzającym wiele ciepła do przestrzeni. Ozdoby wykonane z drewna świetnie współgrają z roślinami oraz różnymi gatunkami kwiatów. Na rynku możemy zakupić elementy wykonane z jednego kawałka drewna lub kilku kawałków w zależności od charakteru i kształtu danej ozdoby. Wśród ozdób drewnianych Polacy najchętniej kupują drewniane pergole, trejaże, kratownice czy koszyczki na kwiaty. W polskich ogrodach są widziane również drewniane wózki, płotki, stare koła, taczki i wiaderka, które symbolizują, że właściciel nieruchomości bardzo lubi prace ogrodowe. Jeśli nie chcemy ograniczać się jedynie do elementów małej architektury, możemy wprowadzić o wiele więcej drewna w formie drewnianej altany czy ścieżek ogrodowych.

Ozdoby betonowe

Na rynku budowlanym coraz więcej inżynierów i projektantów odchodzi od betonowych elementów. Jednakże sprawa ma się inaczej w przypadku betonowych ozdób. Nowe technologie bezpośrednio wprowadzane do procesów tworzenia materiałów sprawiają, że ozdoby betonowe cechują się różnymi odcieniami i fakturami. Tym samym materiał ten jest świetną, tańszą alternatywą wobec innych materiałów tj. piaskowiec, wapień, granit czy drewno. W sklepach budowlanych bez trudu znajdziemy na przykład betonowe donice, betonowe kule czy półkule. Zamiast sięgać po ozdoby betonowe lepiej sięgać po subtelniejsze elementy, które w gustowny sposób uatrakcyjnią nasz ogród. Na przykład donice betonowe świetnie komponują się w nowoczesnych ogrodach, a dodatkowo cechują się niezwykłą stabilnością i wytrzymałością. Za pomocą betonu można wykonać również gustowne ścieżki ogrodowe.

Ozdoby metalowe

Ozdoby wykonane z metalu najczęściej są wykonywane ze stali, aluminium i żelaza. Zazwyczaj elementy ogrodowe z takiego materiału lśnią lub pokryte są chromem dla lepszego efektu estetycznego. Doskonale komponują się w ogrodach, które są aranżowane w stylu francuskim i romantycznym. Najchętniej Polacy nabywają metalowe kwietniki, pergole, a także kratownice.