Jakie meble biurowe warto wybrać?

Jakie meble biurowe warto wybrać?

Komfort pracowników w biurze jest niezwykle ważny i znacząco wpływa na ich samopoczucie, a co za tym idzie - na jakość wykonywanej pracy. Warto zatem zadbać, aby meble biurowe były wygodne i przystosowane do norm BHP. Jakie meble wybrać, aby pracownicy biura byli zadowoleni i nie odczuwali negatywnych skutków długotrwałego siedzenia przed komputerem?

Krzesło ergonomiczne - w zgodzie z kręgosłupem

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się krzesła ergonomiczne, które każdy pracownik może dowolnie wyregulować i dopasować do swojej sylwetki. Dzięki temu kręgosłup zachowany jest w zdrowej pozycji i długie siedzenie zbytnio go nie obciąża. Jeśli chcesz, aby pracownicy czuli prawdziwy komfort, postaw na nowoczesne krzesło obrotowe z zagłówkiem. Zagłówek dodatkowo wesprze postawę ciała i znacząco wpłynie na jakość pracy. Krzesła tego typu są aktualnie prawdziwym hitem na rynku. Oprócz wygody odznaczają się solidną konstrukcją i wydłużoną żywotnością, a także innowacyjnym i modnym designem.

Chwila relaksu w biurze

Innym sposobem na zwiększenie komfortu pracy wśród pracowników biura, jest zainwestowanie w profesjonalne fotele masujące. Mają one wszczepione specjalne panele, które po włączeniu rozmasowują całe ciało, a szczególnie głowę i plecy. Sesje na takim fotelu są stosunkowo krótkie. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby poczuć się zrelaksowanym i odzyskać siły do dalszej pracy. Fotele masujące robią prawdziwą furorę w każdym biurze, w którym się pojawią. Z tego względu pracodawcy coraz chętniej je zakupują. Poza chwilą przyjemności, szybki masaż całego ciała wpływa pozytywnie na mięśnie biegnące wśród kręgosłupa, które na skutek długotrwałego siedzenia zaczynają boleć i doskwierać.

Solidne biurko to podstawa

Biurko to poza krzesłem i komputerem prawdopodobnie najważniejszy element wyposażenia biurowego pracownika. Każdy traktuje je bardzo personalnie, urozmaicając przestrzeń zdjęciami, figurkami i tonami notatek. Są również tacy, którzy stawiają na minimalizm i na ich biurku dostrzec można jedynie komputer oraz kubek po kawie. Niezależnie od preferencji, jedni i drudzy zasługują na porządne miejsce do pracy. Pamiętaj, aby stawiać na sprawdzone rozwiązania, takie jak biurka z regulowaną wysokością lub np. biurka gamingowe, które określane są mianem najwygodniejszych biurek do pracy, głównie za sprawą swojej idealnie wyprofilowanej konstrukcji. Nie zapominaj również o materiałach, z których stół będzie wykonany. Najlepiej wybierać mocne drewna i solidne stopy metali.