Jak urządzić dom i ogród w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić dom i ogród w stylu minimalistycznym?

Styl minimalistyczny stał się obecnie bardzo popularny. We wnętrzach urządzonych w tym stylu panuje harmonia, ład i porządek. Doskonale sprawdzi się również w nowoczesnych ogrodach. Jak zatem urządzić dom w stylu minimalistycznym? Dowiesz się w tym artykule!

Przestronne i proste wnętrza

Styl minimalistyczny wielu osobom kojarzy się z surowymi, sterylnymi wnętrzami. Nic bardziej mylnego. Faktem jest, że styl ten charakteryzuje się prostotą, ale nie oznacza to, że wnętrza nie są przytulne i klimatyczne. Dzieje się to za sprawą doboru odpowiednich materiałów. Na przykład drewniana podłoga sprawia, że pomieszczenie staje się zdecydowanie bardziej przytulne. Obecnie niezwykle popularne jest połączenie drewna oraz bieli czy szarości. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku stylu minimalistycznego. Do drewnianej podłogi idealnie wpasują się białe drzwi wewnętrzne oraz listwy przypodłogowe. Dzięki wykorzystaniu jasnych barw oraz wysokiej jakości materiałów, wnętrze będzie prezentować się niezwykle stylowo i nowocześnie.

Mniej znaczy więcej

Urządzając dom w stylu minimalistycznym powinniśmy stawiać na jakość, nie na ilość. Wybierając wszelkie elementy pomieszczeń, na przykład meble, powinniśmy wybierać te wykonane z wysokiej jakości materiałów, na przykład drewna. Dzięki temu posłużą nam zdecydowanie dłużej, niż meble ze sklejki. We wnętrzach w stylu minimalistycznym nie ma miejsca na dużą ilość dekoracji i dodatków. Każdy przedmiot i element powinien być dokładnie przemyślany. Pomieszczenia możemy jednak urozmaicić na wiele sposobów. Na przykład dodając oryginalne uchwyty do mebli lub decydując się na designerską lampę. Możemy też na przykład postawić w salonie fotel w wyrazistym kolorze, który będzie kontrastem dla stonowanych ścian. Doskonale sprawdzi się również obraz z geometrycznymi wzorami czy stylowy wazon.

Ogród w stylu minimalistycznym

Minimalistyczny ogród powinien być zaaranżowany w sposób prosty i estetyczny. Nie ma tutaj miejsca na dużą ilość roślin czy kwiatów. Najważniejsza jest dokładnie zaplanowana przestrzeń. W ogrodach urządzonych w styl stylu niezwykle istotny jest idealnie zielony trawnik. Urządzając przydomowy taras również należy postawić na prostotę oraz wysokiej jakości materiały. Świetnym rozwiązaniem będzie taras z betonu. Beton w połączeniu z zielenią prezentuje się niezwykle nowocześnie. Idealnie sprawdzą się również betonowe donice na taras wraz z ozdobnymi trawami. Odpoczynek w takim ogrodzie to czysta przyjemność!