Jak stylowo urządzić kawalerkę?

Jak stylowo urządzić kawalerkę?

Aranżacja niewielkiej kawalerki, aby była urządzona przede wszystkim funkcjonalnie, ale również stylowo to nie lada wyzwanie. Należy przemyśleć każdy metr kwadratowy mieszkania, aby w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Sprawdź, jak stylowo urządzić kawalerkę!

Meble w kawalerce

Urządzając kawalerkę, należy szczególnie zastanowić się nad meblami. Nie może być ich zbyt wiele, gdyż zajmą zbyt dużą ilość miejsca, a mieszkanie będzie wydawać się mniejsze niż jest w rzeczywistości. Każdy mebel powinien być przemyślany i spełniać odpowiednią funkcję. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że wystrój wnętrza kawalerki powinien być jednolity i spójny. Jeśli zdecydujemy się na białe meble w kuchni to w salonie również powinny znaleźć się w tym samym kolorze. Dzięki temu całe mieszkanie będzie prezentować się estetycznie. W jaki sposób możemy urozmaicić wygląd mebli nie rezygnując z ich funkcjonalności? Świetnym pomysłem będą na przykład stylowe i ekskluzywne gałki meblowe lub drewniane nóżki. Dodadzą klasy i elegancji nawet najbardziej klasycznym meblom.

Podziel kawalerkę na strefy

Podczas projektowania kawalerki należy skupić się przede wszystkim na tym, aby mimo małego metrażu była ona funkcjonalna i urządzona tak, żeby mieszkanie w niej na co dzień było komfortowe. Jednym ze sposobów aby to uzyskać jest podzielenie mieszkania na strefy. W strefie kuchennej powinny znaleźć się szafki zabudowane po sam sufit, aby w pełni wykorzystać dostępne miejsce, a także choćby niewielki stolik do spożywania posiłków. W strefie dziennej powinna znaleźć się niewielka, ale wygodna kanapa, która wieczorem zamieni się w łóżko do spania. Na przeciwko powinien znaleźć się telewizor, który najlepiej powiesić na ścianie, aby zaoszczędzić miejsca na podłodze. W tak urządzonej kawalerce znajdzie się miejsce także na strefę biurową. W tym przypadku sprawdzą się składane biurka, które montuje się przy ścianie a także krzesła siatkowe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Balkon jako przedłużenie kawalerki

Urządzając kawalerkę warto pamiętać także o aranżacji balkonu. Odpowiednio urządzony może stać się niejako przedłużeniem mieszkania i strefą do relaksu i wypoczynku. Balkon można wyłożyć na przykład deskami, dzięki czemu będzie on bardziej przytulny. Dodatkowo powinien się na nim znaleźć niewielki stolik i krzesło lub leżak. Takie rozwiązanie pozwoli nam wypić kawę w przyjemnym i wygodnym miejscu, na świeżym powietrzu. Balkon warto także urozmaicić, wykorzystując na przykład donice do ogrodu lub światełka. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju świeczki. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu.