Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Dom to miejsce, które kojarzy się z bezpieczeństwem, odpoczynkiem i rodziną. Na jego całokształt składa się wiele elementów. Przytulne wnętrza pozwalają na wyciszenie i odprężenie po ciężkim dniu. Jak wprowadzić trochę koloru i ożywić mieszkanie, aby chciało się do niego wracać? Sposobów jest naprawdę wiele i każdy na pewno znajdzie jakiś dla siebie.

Stwórz swoją własną galerię sztuki

Obrazy i grafiki umieszczone na ścianie w salonie, czy innym pomieszczeniu w domu wypełnią przestrzeń i wprowadzą przyjemny klimat. Jednak jak poradzić sobie z sytuacją, w której trudno dobrać odpowiednią grafikę do wystroju i charakteru mieszkania? Na szczęście to nic trudnego, ponieważ można ją stworzyć po prostu samemu. Wystarczy sięgnąć po kolorowy papier ksero, znaleźć interesujący motyw w internecie i wydrukować. Możecie oprawić tak przygotowaną grafikę w ramkę i postawić na komodzie lub powiesić na ścianie. Wprowadzenie waszego ulubionego koloru do mieszkania sprawi, że poczujecie się w nim naprawdę dobrze, a przy okazji sami stworzycie obraz, który spełni Wasze i Waszych domowników oczekiwania.

Wprowadź do mieszkania trochę zieleni

Kwiaty wprowadzą świeżość w Waszym mieszkaniu, ożywią je i będą atrakcyjnym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Rodzajów i różnych gatunków kwiatów jest tak wiele, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Jeśli nie możecie poświęcić zbyt wiele czasu na opiekę nad roślinami, wybierzcie te, które nie potrzebują aż tyle uwagi. Warto sięgnąć wtedy po kaktusy lub sukulenty, którym nie zaszkodzi długi brak zainteresowania. Jeśli chcecie, aby Wasze mieszkanie przypominało dżunglę, możecie zdecydować się na nieco bardziej wymagające gatunki roślin, które będą potrzebowały odpowiednich warunków, by móc się rozwijać. Do takiego wystroju idealnie sprawdzą się monstery i różnego rodzaju palmy.

Pomyśl o dodatkach

Odpowiedni klimat w mieszkaniu tworzą dodatki. Warto zdecydować się na motyw przewodni i dobrać firanki, zasłony oraz poduszki w jednej tonacji kolorystycznej. Możecie bawić się fakturami materiałów użytych w dodatkach. Gładkie i delikatne tkaniny firan mogą przeplatać się z miękkimi i włochatymi poduszkami. To nada wielowymiarowego charakteru Waszej przestrzeni i nie pozwoli na nudę. Nie bójcie się również łączenia kolorów, ciemne barwy, możecie przełamać jakimś łagodniejszym odcieniem, bądź zupełnie jasnym kolorem. Dzięki tej technice Wasze wnętrze nabierze wyrazistości i będzie prezentowało się naprawdę ciekawie, a przy tym zachowa klasę i balans.