Jak odświeżyć mieszkanie, wprowadzając niewielkie zmiany?

Jak odświeżyć mieszkanie, wprowadzając niewielkie zmiany?

Wiosna to idealna okazja, aby nieco odświeżyć swoje mieszkanie. Nie musi to wcale oznaczać gruntownego remontu. Czasami wystarczą niewielkie zmiany, które sprawią, że mieszkanie nabierze zupełnie innego, nowego charakteru. Sprawdź, jak to zrobić!

Daj swoim meblom drugie życie

Wcale nie musimy kupować nowych mebli, aby zmienić wygląd pomieszczenia. Doskonałym pomysłem na odświeżenie mieszkania jest odnowienie tych, które już posiadamy. W jaki sposób? Czasami najlepszym pomysłem na danie drugiego życia naszym meblom będzie ich pomalowanie. W wielu sklepach budowlanych, a także w sklepach internetowych możemy dostać specjalne farby do malowania mebli. Wystarczy odpowiednio przygotować mebel, poprzez na przykład zeszlifowanie papierem ściernym wierzchniej warstwy. Warto także zastanowić się nad wymianą gałek. Na przykład ekskluzywne gałki meblowe wykonane z mosiądzu mogą sprawić, że nasze meble nabiorą charakteru i z pewnością odmienią całe pomieszczenie!

Jak niewielkim kosztem odmienić swoją kuchnię?

Chcąc odmienić swoją kuchnię i nadać jej nowoczesnego wyglądu, nie musimy decydować się na gruntowny remont. Wystarczy, że zmienimy jedynie parę elementów. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy dysponujemy niewielkim budżetem. Doskonałym pomysłem będzie między innymi wymiana frontów w meblach kuchennych. To rozwiązanie może diametralnie odmienić wygląd kuchni, która z pewnością zmieni się nie do poznania. Warto wybrać fronty Ikea - wybór jest ogromny i z pewnością uda się znaleźć odpowiednie. Wymiana frontów kuchennych może sprawić, że nasza kuchnia nabierze zupełnie innego charakteru. Nieco bardziej budżetowym pomysłem może być przemalowanie mebli specjalną farbą. Jeśli zależy nam na większych zmianach, możemy zdecydować się także na wymianę blatu lub płytek znajdujących się nad blatem kuchennym.

Odmień wnętrze za pomocą dodatków

Wprowadzając nawet niewielkie zmiany, możemy sprawić, że wnętrze zmieni się nie do poznania. Możemy to zrobić nawet za pomocą samych dodatków. To właśnie różnego rodzaju dodatki i dekoracje sprawiają, że pomieszczenie nabiera charakteru. Jak zatem odmienić wnętrze za pomocą dodatków? Świetnym pomysłem będzie na przykład wymiana oświetlenia. Również zmiana firan i zasłon może całkowicie odmienić wnętrze. Niezwykle modnym dodatkiem będą donice betonowe, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu i idealnie uwydatnią piękno roślin. Cały wystrój pomieszczenia warto uzupełnić, dekorując ściany za pomocą obrazków, a także stosując dodatki tekstylne, jak poduszki czy koce.