Jak możesz tanio i szybko odświeżyć swoje mieszkanie?

Jak możesz tanio i szybko odświeżyć swoje mieszkanie?

Zima to ten okres w ciągu roku, w którym o wiele chętniej spędzamy czas w zaciszu swojego domu niż na zewnątrz. To z kolei może powodować dążenie do wprowadzenia nieinwazyjnych zmian w swojej przestrzeni. Jak to osiągnąć?

Taśmy led cct tzapewnią dyskretne źródło światła

Taka forma oświetlenia jest chętnie stosowana np. pod blatami szafek kuchennych. Dzięki nim możesz przygotowywać posiłki bez konieczności zapalania głównego źródła światła. Takie rozwiązanie pozwoli także dodatkowo doświetlić blat. Taśmy led cct bez problemu kupisz na metry w przystępnych cenach. Dodatkowym atutem tych rozwiązań jest to, że wiele z tych produktów umożliwia sterowanie kolorem. Jeżeli zatem lubisz eksperymenty i chcesz mieć w swojej przestrzeni np. nastrojowy fiolet - nic prostszego! Zabawa światłem będzie stanowić dodatkowe urozmaicenie.

Zainwestuj w kilka różnych i subtelnych źródeł światła

Z uwagi na to, że zarówno wczesnym rankiem jak i w okolicach godziny 16-ej na zewnątrz robi się już ciemno - pojawia się konieczność oświetlania pomieszczeń. Wówczas korzystanie z jednego źródła światła np. w postaci żyrandola z żarówką o dużej mocy może być na dłuższą metę męczące dla oczu. Jak temu zapobiec? Wystarczy zakupić lampy, które będą najlepiej pasować do Twojego wnętrza i umieścić w nich żarówki o przeciętnej mocy. Wówczas powinieneś dostrzec, że jest bardziej klimatycznie i nastrojowo. Z pewnością taki efekt będzie satysfakcjonujący w zimowym okresie! Odpowiedni dobór lamp sprawi też, że pomieszczenie będzie wyglądać korzystniej.

Zadbaj o wymianę dodatków

Kolejny punk dotyczący zmian na Twojej liście może dotyczyć podmiany dodatków. Nowe zasłony, ozdobne poduszki, wymiana plakatów czy obrazów - to wszystko z pewnością pomoże Ci ocieplić wizualnie Twoje wnętrze i sprawić, że czas spędzany w domu będzie jeszcze przyjemniejszy. Czasem taka subtelna metamorfoza może przynieść o wiele lepsze efekty, niż byś się tego spodziewał! Miękki i miły w dotyku dywan? Na pewno docenisz jego walory!

Powyższe wskazówki powinny przydać się tym wszystkim osobom, które marzą o wprowadzeniu zmian w swoim wnętrzu bez konieczności inwestowania dużego nakładu sił, czasu i pieniędzy. Jeżeli zaliczasz się do tego grona - zaplanuj, czym warto zająć się w pierwszej kolejności. Na pewno dostrzeżesz pozytywne zmiany także w swoim samopoczuciu. W końcu przestrzeń Twojego domu czy mieszkania ma dostarczać Ci nie tylko poczucia bezpieczeństwa, ale także wygody i relaksu. Zacznij zatem już teraz planować tę sezonową metamorfozę!