Dom w stylu minimalistycznym

Dom w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny cieszy się obecnie ogromną popularnością. Wnętrza są jasne, przestronne i eleganckie, a z zewnątrz dom prezentuje się nowocześnie i estetycznie. Styl minimalistyczny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, stonowanymi barwami i małą ilością dekoracji. W tak urządzonej przestrzeni panuje spokój i harmonia. Sprawdź, jak urządzić dom w stylu minimalistycznym!

Dom w stylu minimalistycznym - czyli jaki?

Dom w stylu minimalistycznym powinien być urządzony przede wszystkim w sposób spójny. Każdy element domu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz powinien ze sobą współgrać. Aby tak się stało, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej kolorystyki. Doskonale sprawdzą się takie kolor, jak biel, czerń, beż czy szarości. Dotyczy to nie tylko kolorów ścian, ale warto również zwrócić uwagę na takie elementy, jak podłoga, drzwi wewnętrzne czy schody. Dodatkowo, powinniśmy wybierać jednolite faktury oraz proste formy pozbawione zdobień. W przypadku stylu minimalistycznego doskonale sprawdza się zasada "mniej, znaczy więcej". Nie ma tutaj miejsca na dużą ilość elementów dekoracyjnych i dodatków. Każdy element przestrzeni powinien być dokładnie przemyślany.

Liczy się jakość, nie ilość

W stylu minimalistycznym liczy się przede wszystkim jakość, a nie ilość. Dotyczy to zwłaszcza takich elementów, jak meble. W tym przypadku lepiej postawić na dobrej jakości drewnianą komodę, zamiast mebli ze sklejki, które z czasem będziemy zmuszeni wymienić. Doskonale sprawdzą się meble na wymiar. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że odpowiednio wykorzystaliśmy dostępne miejsce. W stylu minimalistycznym liczą się różnego rodzaju akcenty i detale, które jedynie podkreślają nasz styl, ale nie jest to zbyt przesadzone. W przypadku mebli, możemy je nieco spersonalizować, dodając ekskluzywne gałki meblowe wykonane z mosiądzu lub z aluminium w kolorze czarnym. To nienachalny element dekoracyjny, który sprawi, że wnętrze będzie prezentować się niezwykle stylowo i oryginalnie. Zamiast dużej ilości dodatków, możemy postawić na przykład na jeden duży obraz przedstawiający figury geometryczne. Wnętrze powinno być pełne harmonii i ładu.

Dom w stylu minimalistycznym od zewnątrz

Urządzając dom w stylu minimalistycznym, warto zadbać o jego wygląd nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Wygląd elewacji i wszystkich jej elementów, jak drzwi, okna czy dach powinien być spójny i utrzymany w podobnej kolorystyce. To samo dotyczy ogrodu. Nie ma tutaj miejsca na dużą ilość roślin rosnących przypadkowo. Cały ogród powinien być odpowiednio zaplanowany. Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, to doskonale sprawdzą się donice betonowe, które w połączeniu z zielenią roślin prezentują się niezwykle nowocześnie i uniwersalnie.