Co spakować dziadkowi na wakacje w senatorium?

Co spakować dziadkowi na wakacje w senatorium?

Twój ukochany dziadek wybiera się na upragniony urlop w senatorium i chcesz pomóc mu w pakowaniu bagażu? W takim razie sprawdź, co bezwględnie powinno znaleźć się w walizce seniora! Twoja pomoc z całą pewnością okaże się niezwykle przydatna, ponieważ dziadek może mieć problem z zapamiętaniem wszystkiego.

Kosmetyki i przybory higieniczne

Podstawą każdego bagażu jest odzież i kosmetyki. Jeśli chodzi o tę drugą grupę przedmiotów, to do senatorium warto zabrać wszystko, co będzie potrzebne podczas całego turnusu. W przeciwnym razie senior będzie zmuszony kupić brakujące produkty na miejscu, a wysokie ceny w senatoriach niestety do tego nie zachęcają. Przygotuj zatem listę wszystkich rzeczy, których senior może potrzebować. Zacznij od podstaw, czyli szamponu, pasty do zębów, płynu do kąpieli czy kremu do golenia. Dodatkowo do kosmetyczki zapakuj ulubione perfumy dziadka, waciki kosmetyczne, antyperspirant oraz krem z filtrem. Nie zapomnij również o lekach, które twój dziadek przyjmuje na stałe. Z pewnością przyda się również kilka maści i dodatkowych środków na wypadek różnych sytuacji.

Odzież i bielizna

Wspomnieliśmy już o elementach odzieży, które bezwzględnie muszą znaleźć się w bagażu dziadka wybierającego się na wczasy do senatorium. Jakie jednak elementy konkretnie warto zapakować? Przede wszystkim wszystkie rzeczy, które dziadek uznaje za swoje ulubione. Dzięki temu będzie czuł się komfortowo i swobodnie. Zadbaj również o wygodny dres oraz odpowiednie nakrycie głowy. Skompletuj także bieliznę, której zawsze lepiej zabrać więcej niż mniej. W bagażu powinny znaleźć się również specjalne body dla seniora, które przydadzą się przede wszystkim podczas wykonywania różnego rodzaju masaży czy innych zabiegów zdrowotnych. Poza tym włóż do torby dziadka coś eleganckiego, ponieważ podczas turnusu z całą pewnością będą odbywać się potańcówki!

Gadżety i akcesoria

Co jeszcze może przydać się twojemu dziadkowi podczas pobytu w senatorium? Wiele zależy od tego, w jaki sposób lubi spędzać wolny czas i jaki ma charakter! Jeśli jest duszą towarzystwa, to z pewnością warto wrzucić do jego walizki talię kart, ciekawą grę planszową czy przenośny głośnik. Jeśli jest raczej introwertykiem, to spakuj mu dodatkowo kilka interesujących książek lub odtwarzacz mp3 do słuchania ulubionej muzyki na słuchawkach. Poza tym dziadek z pewnością ucieszy się, jeśli znajdzie wśród swoich rzeczy kilka ulubionych przedmiotów, których na co dzień używa w domu. Mamy tu na myśli np. maszynkę do golenia, radio czy elektryczną szczoteczkę do zębów.