Co powinno znaleźć się w domowym biurze?

Co powinno znaleźć się w domowym biurze?

Ostatnie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy stanowi naprawdę rewolucyjną zmianę w kwestiach związanych z pracą. Otóż znacząca część pracowników wykonuje obecnie swoje obowiązki zawodowe zdalnie, zazwyczaj ze swoich własnych czterech ścian. Jak powinnismy przygotować swoją przestrzeń do pracy?

Nie tylko online

Przyjęło się mówić, ze w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z rewolucją technologiczną. Faktycznie, zdecydowana część codziennych zadań opiera się w dużej mierze na pracy przed komputerem lub poprzez rozmowy telefoniczne zarówno z klientami, jak również członkami zespołu. Nie da się jednak ukryć, że cały czas musimy być przygotowani na wykonywanie obowiązków w formie tradycyjnej. Kolorowy papier ksero zdecydowanie przyda się w domowym biurze. Wiele dokumentów do rozmaitych podmiotów, szczególnie tych państwowych oraz wojewódzkich, musimy wysyłać drogą pocztową. Dla niektórych może być to bez sensu, jednak trudno spodziewać się nagłej i rewolucyjnej zmiany w tym aspekcie w ciągu najbliższych kilku lat

Własny kąt

Bardzo duża część pracowników biurowych posiada zaledwie kilka metrów kwadratowych dla siebie. Trudno stworzyć na nich taką przestrzeń, w której będziemy czuli się komfortowo. Szczególnie dotyczy to takich miejsc, w których mamy do swojej dyspozycji zaledwie biurko, które nijak nie jest oddzielone jakimikolwiek ścianami. Z tego względu w swoim domowym biurze warto poczuć się tak, jakbyśmy to my decydowali o całej przestrzeni. Nikt nie będzie nam mówić, żeby któryś z obrazów został zdjęty ze ściany, czy też chodzenie w klapkach świadczy o braku profesjonalizmu. Jeżeli możemy połączyć komfort i własną wygodę z profesjonalnym podejściem, warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Dlaczego warto?

Praca zdalna ma bardzo dużo korzyści, szczególnie dla osób z napiętym planem. Dotyczy to przede wszystkim rodzin z dziećmi. Perspektywa możliwości komfortowego wyjścia z domu i odebrania dziecka z pobliskiej podstawówki jest naprawdę kusząca. Bardzo często nie mamy takiej szansy w momencie, w którym znajdujemy się w biurze kilkanaście kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Warto również pamiętać o naszym czasie wolnym - zaledwie kilkanaście minut po zakończeniu pracy możemy wyjść na rodzinny spacer lub po prostu położyć się na kanapie z pilotem i ulubionym serialem w telewizji.