3 cechy, jakie powinny posiadać nieruchomości premium

3 cechy, jakie powinny posiadać nieruchomości premium

Nieruchomości premium powoli tworzą wyróżniający się segment na rynku apartamentów, nieruchomości inwestycyjnych i domów użytkowanych na wakacje. Premium nieruchomości są kupowane ze względu na wysoką jakość budynków. Do zakupu zachęca także ich ograniczona podaż, historia budynku i możliwość jego personalizowania. Jakie cechy ma nieruchomość premium? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Położenie

Bogacący się Polacy mają coraz większe wymagania. Zwłaszcza młode majętne osoby pokochały apartamenty premium, które cechuję się kameralnym stylem. Oferują one doskonałą lokalizację, gdzie infrastruktura miejska, usługi i tereny zielone są na wyciągnięcie ręki. Realizowana rewitalizacja zabytkowych kamienic pozwala na lokowanie premium nieruchomości w zabytkowym budownictwie. Budynki tego typu cechują się własną historią, ponadprzeciętną wysokością pomieszczeń, zabytkowymi schodami, a także piękną fasadą. To wszystko sprawia, że na kupno takiego apartamentu będą chętni amatorzy zabudowy zabytkowej. Nieruchomości premium są także położone w prestiżowych dzielnicach, a także lokalizacjach, gdzie właściciel apartamentu mieszka blisko parku, gór, jeziora czy plaży – na dostęp do takich udogodnień nie każdy może sobie pozwolić.

Udogodnienia

Nieruchomości premium powinny gwarantować przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i oferować ponadprzeciętny komfort życia. Z tego względu zazwyczaj domy premium są chronione przez fachowe firmy ochroniarskie. Zazwyczaj też ochrona może odebrać paczkę lub pomóc włączyć saunę, która jest wspólna dla wszystkich mieszkańców prestiżowego budynku. Oczywiście w budynkach premium często znajdziemy dedykowane przestrzenie na spotkania biznesowe w formie salek konferencyjnych. Jasło jest przykładem miasta, w którym zlokalizowane są budynki z takim udogodnieniem. Oprócz salki konferencyjnej często inwestorzy tworzą specjalną strefę relaksu, w której można znaleźć prywatną salę kinową, sauny czy stół do bilardu.

Standard

Wykończenie części wspólnych, a także wnętrza jednoznacznie wskazuje, że w apartamencie wykorzystano najlepsze materiały, aby stworzyć przyjazne przestrzenie. Zazwyczaj inwestorzy stosują naturalne kamienie i elementy wykonane z drewna. Oprócz powyższego istotne są udogodnienia w postaci sali fitness czy salonu fryzjerskiego, gdzie znajdują się fotele masujące. Luksusowe nieruchomości można nabyć na rynku pierwotnym i wtórnym. Wielu majętnych Polaków kupuje jednak lokale w stanie deweloperskim, aby móc wyposażyć przestrzenie domu według swoich koncepcji.